Már megint a fejed fáj?!
Karácsony előtt kezdődött és azóta is rekordokat dönt az e-mail fiókomban a fájdalomra panaszkodók száma.
Mivel ilyen sokakat érint, talán hasznos lehet egy térkép a leggyakoribb fájdalmakhoz.

Minden fájdalom egyensúlybomlás.
Elsődlegesen az érzelmi egyensúly felborulása okoz fájdalmat- ezt fogadják el a legkönnyebben még az amúgy kizárólag a nyugati orvoslásban hívők is. Hiszen ez megtapasztalható pl. ezt éljük meg akkor is, amikor egy szerettünk eltávozik, vagy megszakad egy kapcsolatunk.
Másodsorban mentális egyensúlybomlás és rendkívül erős bűntudatot jelez. A fájdalom a belső szorongás kifejezője.
Nem véletlen mondja a magyar nyelv, hogy ne ostorozd magad! A veréskor fizikai fájdalom keletkezik, a belső bűntudat lényegében ezt a fájdalmat utánozza.
A fájdalom megszüntetéséért ezért érdemes tisztázni magunkban, hogy mi az, ami miatt bűnösnek érzem magam. És hogy egyáltalán valóban bűnös vagyok?
A fájdalmat a valódi okok elfedésére használjuk. Tulajdonképpen egy énkárosító-énvédő mechanizmusként működik, ahol a kisebb rosszat választjuk- a fájdalmat-, a valós, mélyebb, komolyabb változásokat igénylő valós okok megoldása helyett.
Ez a megoldási mód az egész emberi létre jellemző. Bármelyik ujjunkat harapjuk, mindig nekünk fáj, de igyekszünk a vélt kisebb fájdalmat választani, mert a valós megoldáshoz a komfortzónánkból keményen ki kellene mozdulni. Az ismeretlentől való félelem pedig nagyobb, mint a fájdalomtó való félelmünk.

A fáj a derekam, hiába megemeltem magam/nem vagyok mai csirke stb.stb. kezelhetőbbnek tűnik, mint a fáj a derekam, mert beletörődtem a folyamatos megalázásba, mit is kell tegyek, hogy ez megszűnjön? Mit kell másként csinálnom, hogy elmúljon? Hogyan legyek önmagam- vállalva az átmeneti magányt is- hogy minden a helyére kerüljön?
Minél mélyebbről ered a fájdalom, annál mélyebben érintett a fájdalmat elviselő a dologban.
Az izmokban keletkező fájdalom a gondolkodásmóddal függ zömében össze.
A fájdalom jó dolog...
A fájdalom arra késztet, hogy foglalkozz azzal, ami a testedben zajlik. A fájdalomcsillapítók hasznosak, de csak akkor érnek valamit, ha a fájdalommal hajlandó vagy szembenézni és a megszűntével minden erőddel a változtatásért dolgozol.
A krónikus fájdalmak pontosan azt jelzik vissza, hogy már régóta jele a lelked, de nem vagy hajlandó megváltozni és szembenézni az életed rendezésével.
Az egyik leggyakrabb panasz, hogy sokat fáj a fejünk. A fejfájás egyik oka, hogy olyannak mutatod magad, amilyen nem vagy. A képmutatás ára a fejfájások jelentős része.
A másik oka a rögeszmés koncentrálás a jövőre, a jövőtől való félelem, aminek eredményeként a jelenben olyannak mutatod magad, amilyen nem vagy, szóval vissza az alapokhoz.
A rosszul megélt kudarcok, a kétségek és az önutálat is gyakran okoz fejfájást.
Végül is mindegyik esetben a saját fejed fogja vagy, a saját gondolataid betegítenek meg.
Hogy hol fáj leggyakrabban a fejed, jelzi, merre keresd a választ: a homlok inkább munkahelyi gondokat jelez, míg a fej két oldala érzelmi kérdéseket feszeget.
Az igen gyakori migrén jellegzetessége a döntésképtelenség. Akár szexuális döntésekről- elfojtásokról, akár megfelelési kényszerből adódóak a döntéshelyzetek, nem teszel valódi pontot a dolgok végére.
A has fájdalma az elhagyatottság, a magány érzésével függ össze. A nem hallgatnak meg érzése eluralkodik és hasfájásban jelenik meg. A hasfájósokra jellemző a valódi kommunikációtól való félelem, a bezárkózás és elzárkózás. Jellemzően ők azok, akikkel lehet, hogy már egy órája beszélgetsz, de semmivel sem tudsz róluk többet, mint egy órával ez előtt.
Az oly gyakori derék és hátfájások legfőbb oka a bizonytalanság és a hiánytól való félelem.
A hát közepének fájdalma az érzelmekkel függ össze. Nem véletlen, hogy bizonyos szívinfarktusok esetében is fáj a hát ezen része.
Akik nem szeretik a munkájukat, gyakran panaszkodnak a karok fájdalmáról. A karok a szívvel közösen a befogadást elfogadást a szeretetet közvetítik. Képes vagy- e szeretettel befogadni, magadhoz ölelni a munkádat, az embereket? A karjainkkal teszünk eleget a kötelezettségeinknek. Állapotuk tükrözi a hozzáállásunkat.
Bármilyen fájdalom is ér bennünket, gyorsan szeretnénk megszabadulni tőle. Ez természetes, és jogos kívánság. Azonban, mielőtt gyógyszereket kapkodnál be, érdemes alaposan megélni és kielemezni a fájdalmat- célszerű leírni a tapasztaltakat-, hogy a fájdalom megszűnése után józanul végig tudd gondolni, mit is üzen neked a fájdalom.
A saját fejfájásomra- én sem vagyok tökéletes :-)- PowerStrips tapaszt használok. Ha kipróbálnád, itt tudsz utánanézni.
Ha kérdésed van a fájdalommal kapcsolatban, ami téged gyötör, írj nekem.